JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

Pytanie o to, jak przygotować się do sesji jest chyba najczęstszym, które klienci zadają. Wbrew pozorom, ja je bardzo lubię, bo to znaczy, że klienci będą się przygotowywać do sesji i planować do niej ubiór.
Przede wszystkim trzeba ubrać się swobodnie i naturalnie. To Wy macie się czuć dobrze przed obiektywem i macie się sobie podobać.
Jednak w przypadku, kiedy na zdjęciach ma być więcej niż jedna osoba, warto zwrócić uwagę na wzory jakie będzie się miało na sobie, aby ubrania uczestników sesji nie gryzły się ze sobą.
Co to znaczy?
To znaczy tyle, że jak np. pani ma sukienkę w kwiaty, to dobrze, jak pan nie ma na sobie koszuli w drobną kratę.
Najlepsze są gładkie materiały albo stonowane kolory. Na ekstrawagancję kolorystyczną najlepiej jak pozwoli sobie pani w ciąży, która będzie na sesji sama, albo jak będzie to sesja grupowa, to żeby po prostu najważniejsza osoba się wyróżniała, na przykład właśnie pani w ciąży.


Zadbajcie o siebie przed sesją! Wyśpijcie się, nie spieszcie z niczym, chociaż ciężko jest to zrobić w aktualnym pędzącym świecie. Postarajcie się, aby przed obiektywem mieć wolną głowę, to jest czas dla Was samych albo dla rodziny. Ja jestem tylko dodatkiem do Waszych wspólnych chwil, tylko czasem się odezwę, aby się nie ruszać, bo muszę zrobić Wam zdjęcie. 
Bardzo często podczas sesji słyszę wyrazy miłości i jestem świadkiem czułości. I o to chodzi, abyście się otworzyli na siebie, a ładne zdjęcia wyjdą przy okazji. Nie mam sukienek do sesji ciążowych ani ubranek do sesji noworodkowych. I chyba mieć ich nie będę. Fotografuję Was w naturalnym Waszym środowisku, w domu lub plenerze, bez zaplecza studyjnego, bez lamp i gadżetów. Chcę, abyście na sesji ze mną czuli się jak najbardziej naturalnie i swobodnie. 

Zachęcam jednak przyszłe mamy do tego, aby na sesję przynieść coś dla dzieciątka, body albo skarpeteczki, które będą sugerowały płeć potomstwa. Mam drewniane napisy "Czekamy na ciebie", "Chłopczyk" i "Dziewczynka", które zawsze uroczo wyglądają w towarzystwie ciążowego brzuszka. 

Dla noworodków również mam napisy: "Witaj na świecie" oraz "Już jestem". Nie trzeba wiele, aby kadry wyszły magicznie, wystarczą Wasze uczucia i ciepło jakim otulicie swoje maleństwo. 


Najważniejsi na zdjęciach jesteście Wy, a ja chcę uwiecznić Waszą radość i miłość ;) Wykonuję zdjęcia naturalne, na których skupiam się na Waszych relacjach, a na przykład przy okazji zdjęć noworodkowych, skupiam się na Waszej nowej miłości i nowym członku rodziny. ;)